Estetické zákroky

Estetické zákroky

Chemický peeling

V našom salóne používame profesionálnu lekársku kozmetiku CLINICARE® of Sweden na vysokej technologickej úrovni s okamžitými a viditeľnými účinkami.
Ošetrenie spočíva v aplikácii rôznych druhov kyselín glykolovej, mandľovej, kójovej, salicylovej a mliečnej na ošetrovanú pokožku. Ich pôsobením sa odlúči povrchová vrstva kože. Nasleduje proces hojenia, keď sa olúpaná koža nahrádza novou. Urýchľuje výmenu starých kožných buniek a stimuluje tvorbu kolagénu.

Liečbou riešime:
Chemický peeling sa používa na omladenie pleti, ale aj na ošetrenie mastnej problémovej pleti so sklonom k akné. Je vhodný na rozjasnenie pleti, zvýšenie hydratácie a pružnosti, zmenšenie pórov, vyhladenie vrások, jazvičiek po akné, farebné zjednotenie pokožky. Efekt je po kúre viditeľný, pretože dochádza k vyčisteniu a zmenšeniu pórov, zlepšeniu jemných liniek a vrások, zmenšeniu hĺbky jaziev, farebnému zjednoteniu pleti, menšiemu premasťovaniu. Pokožka bude hladšia, jemnejšia a jej vzhľad bude zdravší a žiarivejší.

Postup pri vykonávaní chemického peelingu

- konzultácia a diagnostika pleti

- odlíčenie a vyčistenie pleti

- nanesenie peelingu a následne jeho neutralizácia

- aplikácia EGF masky /podľa stavu a typu pleti/

- nanesenie ochranného krému SPF 50 /minimálne SPF 30/

- poučenie o starostlivosti po procedúre

Čo by ste mali vedieť pred absolvovaním procedúry

- ošetrovaná časť nesmie byť vystavená slnku 2 týždne pred a 2 týždne po ošetrení

- SPF 30 a vyššia ochrana musí byť používaná pravidelne pri akejkoľvek vonkajšej aktivite aspoň 2 týždne po procedúre, ideálne počas celej kúry

Kontraindikácie – kedy nie je chemický peeling vhodný

- 3 mesiace pred ošetrením nesmie byť na lekársky predpis používaný Retinol A –Ro/Accutene

- užívanie antibiotík

- vylučuje sa herpes simplex, akútne zápalové zmeny na koži, rakovina pokožky, po chemoterapii, operácia tváre po menej ako 2 mesiacoch, imunitné a hormonálne ochorenia, psoriáza, zle kontrolovaný diabetes, zvýšená senzitivita pokožky, mesiac po abrazívnom zbrusovaní kože- musí byť aspoň 4 týždňový odstup, popáleniny od slnka v posledných dňoch

- bakteriálna infekcia, hubová infekcia

- nie je vhodný pre tehotné ženy, dojčiace matky

Vedľajšie možné, dočasné účinky

- začervenanie pokožky

- mierny opuch

- pocit pálenia

- suchosť pokožky, olupovanie po 2-3 dňoch

- svrbenie

Trvanie: 45 minút

Stav po zákroku: Začervenanie kože odznie po niekoľkých hodinách.

Výsledný efekt: Výsledkom je zlepšenie stavu mastnej pleti s akné, zjemnenie jej povrchu, sploštenie jaziev, zblednutie pigmentových škvŕn, vyhladenie jemných povrchových vrások a celkovo jasnejší vzhľad pokožky.

Odporúčania: Liečebná kúra sa skladá z niekoľkých sedení, zvyčajne 6 až 8 opakujúcich sa v intervale 7 až 14 dní v jesennom, zimnom a jarnom období. Kúru možno opakovať s odstupom troch mesiacov až polroka.

Starostlivosť po procedúre:

Chemický peeling je dosť náročný zásah do kože, odporúča sa na deň - dva si dať odpočinkový režim. Žiadne cvičenie, pretože zvýšené potenie by zbrúsenej pokožke nespravilo veľmi dobre, to isté platí o saunovaní a opaľovaní, ktoré by ste mali odložiť aspoň na týždeň aj dlhšie. Následne treba používať vysoký ochranný faktor aj pod make-up, žiarenie z lúčov preniká aj tam. Intenzívnejšie používanie vhodného hydratačného krému počas prvého týždňa.

Všetky produkty sú pred uvedením na trh testované podľa najprísnejších medzinárodných a európskych noriem.